پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » پدر مهسا امینی: همه اظهارات فرمانده نیروی انتظامی در ارتباط با دخترم دروغ است

پدر مهسا امینی: همه اظهارات فرمانده نیروی انتظامی در ارتباط با دخترم دروغ است

امجد امینی، پدر مهسا امینی، همه اظهارات و ادعاهای فرمانده نیروی انتظامی تهران درباره چگونگی جان باختن دخترش را رد و ضمن تاکید بر «برخورد فیزیکی» با مهسا اعلام کرد نیروهای انتظامی اجازه نمی‌دادند که خانواده مهسا همه سر و بدن او ببینند تا مبادا متوجه «کبودی‌های بدنش» شوند.

آقای امینی روز سه‌شنبه، ۲۹ شهريور، در گفت‌وگو با رویداد۲۴ گفت: «بنده صراحتا همه اظهارات سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی را تکذیب می‌کنم.»

حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران، روز دوشنبه در یک نشست خبری ویژه، منکر برخورد فیزیکی نیروهای گشت ارشاد با مهسا امینی شد و همچنین ادعا کرد که لباسی که مهسا در فیلم منتشرشده به تن دارد با لباسی که هنگام دستگیری به تن داشت متفاوت است.

اما پدر مهسا گفت: «ایشان می‌گویند لباس مهسا با لباسی که در فیلم دوربین‌ها به تن دارد کاملا متفاوت است، بنده می‌گویم این حرف کذب است و اصلا چنین چیزی وجود ندارد. حتی یک زن ۶۰ ساله هم به اندازه مهسا پوشیده نبود!»

مهسا امینی که همراه با خانواده‌اش از سقز به تهران سفر کرده بود، روز ۲۵ شهریور، سه روز پس از بازداشت به‌دست مأموران گشت ارشاد، در بیمارستان کسری تهران جان باخت و پیکر او روز شنبه در سقز در میان اعتراضات مردم به خاک سپرده شد.

در حالی که نیروی انتظامی با انتشار یک فیلم تقطیع‌شده مدعی است هیچ‌گونه برخورد فیزیکی میان نیروهای گشت ارشاد و مهسا امینی رخ نداده، آقای امینی تاکید کرد: «تا به الان هر فیلمی که منتشر کردند، سانسورشده بوده و هیچ کدام واقعیت ماجرا نیست.»

او افزود وقتی دخترش از ماموران خواسته بود که رهایش کنند، «یکی از ماموران مهسا را هل می‌دهد و با او برخورد فیزیکی می‌کنند.»

پدر مهسا با تاکید بر این که این برخورد «با وسایل مختلف» صورت گرفت، همچنین گفت:چند دختری که داخل ون بودند، بعد از حادثه با من تماس گرفتند و گفتند داخل ون با مهسا برخورد فیزیکی شده است.

آقای امینی ادامه داد: وقتی به بیمارستان رفتیم، نمی‌گذاشتند مهسا را ببینیم. همه سر و بدن او را پوشانده بودند تا ما کبودی‌های بدنش را نبینیم. فقط صورت و کف پای دخترم را توانستم ببینم که البته من با هزار بدبختی توانستم کبودی‌های پای مهسا را ببینم.

به گفته او، همچنین انتقال مهسا به بیمارستان با تاخیر صورت گرفته بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...