پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » نواف الاحمد به عنوان امیر کویت امروز سوگند یاد می‌کند

نواف الاحمد به عنوان امیر کویت امروز سوگند یاد می‌کند

شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امروز چهارشنبه ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ به عنوان امیر کویت در مجلس شورای ملی سوگند یاد می‌کند و جانشین شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح می‌شود که شامگاه سه‌شنبه در سن ۹۱ سالگی درگذشت.

شورای وزیران کویت پس از درگذشت شیخ صباح، نواف الاحمد را به عنوان امیر جدید این کشور معرفی و همچنین برای چهل روز در کویت عزای عمومی اعلام کردند.

شیخ نواف در ۲۵ ژوئن ۱۹۳۷ در شهر کویت به دنیا آمد و ششمین پسر شیخ أحمد الجابر المبارک الصباح، امیر سابق کویت است که از سال ۱۹۲۱ تا ۱۹۵۰ امیر این کشور بود.

شیخ نواف چهار پسر و یک دختر به نام‌های شیخ أحمد النواف؛ شیخ فیصل النواف؛ شیخ عبدالله النواف، شیخ سالم النواف و شیخه شیخه النواف دارد.

او پیش از رسیدن به منصب امیر کویت مسئولیت‌های مهمی در این کشور بر عهده داشت. به عنوان اولین مسئولیت شیخ نواف در فوریه ۱۹۶۲ به عنوان استاندار استان حولی برگزیده شد و این استان را از روستا به شهری مدرن مبدل کند.

شیخ صباح الأحمد الجابر الصباح امیر فقید کویت ۱۶ ژوئن ۱۹۲۹ به دنیا آمده و در ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۰ از دنیا رفت.

او ۲۹ ژانویه ۲۰۰۶ به عنوان پنجمین امیر این کشور منصوب شد. پیش از شیخ سعد العبدالله السالم الصباح امیر این کشور بود. شیخ صباح پیش از منصب امیر، نخست‌وزیر کویت و پیش از آن وزیر امور خارجه این کشور بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...