پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » روزنامه اسرائیلی «هاآرتص»: تلاش‌های «پشت پرده» و «خستگی‌ناپذیر» اسرائیل برای ممانعت از احیای برجام ادامه دارد

روزنامه اسرائیلی «هاآرتص»: تلاش‌های «پشت پرده» و «خستگی‌ناپذیر» اسرائیل برای ممانعت از احیای برجام ادامه دارد

روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» روز یک‌شنبه ۱۳ شهریور، گزارش داد که دولت این کشور «به صورت خستگی‌ناپذیر» به رشته تحرکات پشت پرده ادامه می‌دهد تا مانع از دستیابی آمریکا و جمهوری اسلامی به توافق احیای برجام شود.

به نوشته این روزنامه، مقامات اسرائیل انواع «تاکتیک‌ها» را به خدمت گرفته‌اند تا واشینگتن را از امضای توافق جدید با رژیم جمهوری اسلامی بازدارد.

روز گذشته آمریکا، به دنبال درخواست تهران برای کنار گذاشته‌ شدن پرونده فعالیت‌های مشکوک هسته‌ای این کشور توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ار دیگر تأکید کرد که با این درخواست جمهوری اسلامی در جریان مذاکرات هسته‌ای وین موافقت نخواهد کرد.

یک منبع در وزارت خارجه آمریکا گفت: واشینگتن بر ادامه تحقیقات آژانس درباره آثار اورانیوم کشف‌ شده در مراکز هسته‌ای اعلام‌ نشده تهران پافشاری می‌کند.

این منبع در ادامه بر ضرورت پاسخگویی جمهوری اسلامی به سوال‌های مطرح‌ شده درباره برنامه هسته‌ای این کشور تأکید کرد و افزود: تا زمانی که همه جزئیات مورد بحث قرار نگیرد، هیچ توافقی با جمهوری اسلامی وجود نخواهد داشت.

واشینگتن روز گذشته تایید کرده بود که پاسخ رژیم تهران به پیش‌نویس اتحادیه اروپا را دریافت کرده است، اما با این وجود، آن را «غیرسازنده» و «گامی به عقب» خواند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...