پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » آمریکا: جمهوری اسلامی برای رسیدن به توافق از درخواست کلیدی خود عقب‌نشینی کرد

آمریکا: جمهوری اسلامی برای رسیدن به توافق از درخواست کلیدی خود عقب‌نشینی کرد

یک مقام ارشد دولت آمریکا گفته است: «جمهوری اسلامی رسماً درخواست کلیدی و «خط قرمز» خود که منجربه بن‌بست در تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای ایران شده بود را کنار گذاشته است.»

به گزارش سی‌ان‌ان، ایران در پاسخ روز دوشنبه خود به پیش‌نویس توافق هسته‌ای پیشنهاد شده توسط اتحادیه اروپا – که اتحادیه اروپا آن را پیش‌نویس «نهایی» توصیف کرده – درخواست حذف سپاه پاسداران از فهرست گروه‌های تروریستی خارجی ایالات متحده را کنار گذاشته است.

این مقام مسئول، با اشاره به این که آمریکا بارها و مکرراً این درخواست را رد کرده است، گفت: در نسخه فعلی متن و آنچه آنها مطالبه می‌کنند، این درخواست کنار گذاشته شده است ، بنابراین اگر به توافق نزدیک‌تر هستیم، دلیلش همین است.

این مقام گفت که جمهوری اسلامی همچنین از درخواست های مربوط به حذف چندین شرکت مرتبط با سپاه پاسداران نیز صرف نظر کرده‌اند. وی افزود: رئیس‌جمهوری، قاطع و ثابت‌قدم بوده است که نام سپاه پاسداران ایران را از لیست گروهای تروریستی خارجی حذف نخواهد کرد.

این مقام اما گفت در حالی که امکان توافق اکنون بیش از دو هفته پیش است، نتیجه نامشخص است زیرا برخی شکاف‌ها همچنان باقی است. به گفته این مقام ، بایدن تنها توافقی را تایید می‌کند که منافع امنیت ملی ایالات متحده را تامین کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...