پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » آسوشیتدپرس: بایدن با موانع جدیدی در بازگشت به توافق هسته‌یی با جمهوری اسلامی مواجه است

آسوشیتدپرس: بایدن با موانع جدیدی در بازگشت به توافق هسته‌یی با جمهوری اسلامی مواجه است

آسوشیتدپرس روز جمعه ۲۷مرداد درباره مذاکرات برای بازگشت آمریکا به توافق هسته‌یی ۲۰۱۵ نوشت: معامله با جمهوری اسلامی به طرز وسوسه‌انگیزی نزدیک است اما آمریکا با موانع جدیدی روبه‌روست.

حمله هفته گذشته به سلمان رشدی نویسنده و کیفرخواست یکی از عناصر جمهوری اسلامی به‌دلیل توطئه برای قتل جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی، دردسرهای جدیدی را برای دولت بایدن در تلاش برای مذاکره برای بازگشت به توافق هسته‌یی ۲۰۱۵ با جمهوری اسلامی ایجاد کرده است.

کارشناس مسائل ایران در مؤسسه خیریه کارنگی برای صلح بین‌الملل گفت: این معامله سخت‌تر از قرارداد ۲۰۱۵ است، زیرا این بار هیچ توهمی وجود ندارد که رفتار رژیم جمهوری اسلامی را تعدیل کند یا به همکاری بیشتر جمهوری اسلامی و آمریکا منجر شود.

آسوشیتدپرس افزود: دولت جمهوری اسلامی می‌خواهد دهها میلیارد از لغو تحریم‌ها دریافت کند و اصل ساختاری رژیم هم‌چنان به مخالفت با آمریکا و خشونت علیه منتقدان آن در داخل و خارج ادامه خواهد داد.

جان بولتون روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: ما باید این جداسازی مصنوعی را هنگام برخورد با رژیم جمهوری اسلامی بین فعالیت‌های هسته‌یی از یک‌سو و فعالیت‌های تروریستی آن از سوی دیگر متوقف کنیم.

سناتور تام کاتن گفت: سران رژیم ایران دهها سال است که خواستار قتل سلمان رشدی بوده‌اند. ما می‌دانیم که آنها امروز در تلاش برای ترور مقامات آمریکایی هستند. بایدن باید فوراً به مذاکرات با این رژیم تروریستی پایان دهد»… .

اقلیت جمهوریخواه در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه در توئیتی نوشت: حتی اگر رژیم جمهوری اسلامی تسلیم کامل بایدن نسبت به توافق اتمی را بپذیرد و با ورود مجدد به توافق هسته‌یی جمهوری اسلامی موافقت کند، کنگره هرگز به حذف تحریم‌ها رأی نخواهد داد. در واقع، جمهوریخواهان کنگره برای تقویت تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی تلاش خواهند کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...