پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » فرمانده سنتکام از همکاری آمریکا و امارات برای مقابله با پهپاد نیروهای نیابتی رژیم جمهوری اسلامی خبر داد

فرمانده سنتکام از همکاری آمریکا و امارات برای مقابله با پهپاد نیروهای نیابتی رژیم جمهوری اسلامی خبر داد

به گزارش نشریه «خلیج تایمز»، ۲۶مرداد مایکل اریک کوریلا، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام که در امارات متحده عربی حضور یافته می‌گوید آمریکا و امارات برای مقابله با تهدیدات جدید منطقه از جمله استفاده از پهپاد توسط برخی نیروهای نیابتی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

وی هم‌چنین گفت: در بسیاری از موضوعات نگران‌کننده و بسیاری از اهداف مشترک هستیم. به‌عنوان مثال، ما به‌دنبال دفاع برابر حملات پهپادها به نیروهای‌مان هستیم. این حوزه‌ای است که ما باید در آن به پیشرفت خود ادامه دهیم زیرا فناوری این حملات هم‌چنان در حال بهبود است.

اسفندماه گذشته، پهپادهای گروه حوثی که مورد حمایت رژیم جمهوری اسلامی است به اهداف غیرنظامی در عربستان حمله کرد. همان زمان جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، این حملات را محکوم کرد.

ژنرال ارشد نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه نیز به‌تازگی هشدار داد شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم جمهوری اسلامی ممکن است همزمان با افزایش تنشها، حملات علیه آمریکا و متحدانش را از سر بگیرند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...