پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » هشدار آمریکا به جمهوری اسلامی: رژیم جمهوری اسلامی پهپاد در اختیار روسیه قرار ندهد

هشدار آمریکا به جمهوری اسلامی: رژیم جمهوری اسلامی پهپاد در اختیار روسیه قرار ندهد

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، و مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده به رژیم جمهوری اسلامی هشدار دادند هواپیماهای جنگی بدون سرنشین خود را به منظور حمله به اوکراین در اختیار روسیه نگذارد.

به گزارش خبرگزاری «هیل»، در جریان کنفرانسی مطبوعاتی در روز چهارشنبه ۲۰ ژوئیه، وزیر دفاع آمریکا گفت: «به جمهوری اسلامی توصیه می‌کنیم این کار را نکند. به نظر ما این کار خیلی بدی است، و فقط در همین حد می‌گویم.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید هفته گذشته گفته بود واشینگتن بر این باور است که رژیم جمهوری اسلامی دارد خود را آماده می‌کند تا در جریان یک «برنامه زمانی تسریع‌شده» صدها پهپاد برای استفاده در جنگ اوکراین در اختیار روسیه بگذارد، و افزود تهران قرار است از اوایل ماه آینده آموزش نیروهای روسی برای استفاده از این هواپیماهای بدون سرنشین را آغاز کند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز سه‌شنبه به تهران سفر کرد تا با علی خامنه‌ای، رهبر رژیم جمهوری اسلامی و دیگر مقامات این رژیم دیدار کند. خامنه‌ای در جریان این دیدار به خاطر «پیش‌دستی» کردن پوتین در حمله به اوکراین از وی تمجید کرد، و گفت اگر روسیه این کار را نمی‌کرد، با «حملات ناتو» مواجه می‌شد.

در جریان کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده نیز حرف وزیر دفاع آمریکا را تکرار کرد و گفت: این کار درستی نیست که جمهوری اسلامی پهپاد یا سایر سامانه‌های تسلیحاتی، که در رسانه‌ها درباره آنها صحبت می‌شود، به روسیه بفرستد. این کار آخر و عاقبت خوبی ندارد.

این اظهارات مقامات نظامی ارشد آمریکایی در حالی مطرح می‌شود که حمله روسیه به اوکراین وارد ششمین ماه خود شده است، و مسکو حملات خود را بر منطقه دونباس در شرق این کشور متمرکز کرده است.

آستین همچنین اعلام کرد که ایالات متحده چهار سامانه توپخانه موشکی با تحرک بالا را به عنوان بخشی از بسته تسلیحاتی آتی به اوکراین ارسال خواهد کرد. میلی، با ذکر اینکه سیستم مذکور برای این مرحله از نبرد «بسیار موثر» است، گفت ۲۰۰ پرسنل اوکراینی برای استفاده از این سیستم دفاعی آموزش دیده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...