پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » هشدار نماینده دولت انگلستان در مجلس عوام به آخوندها: اگر رژیم جمهوری اسلامی پای برجام نیاید سایر گزینه‌ها را مورد توجه قرار خواهیم داد

هشدار نماینده دولت انگلستان در مجلس عوام به آخوندها: اگر رژیم جمهوری اسلامی پای برجام نیاید سایر گزینه‌ها را مورد توجه قرار خواهیم داد

ویکی فورد وزیر مشاور در امور آفریقا، آمریکای لاتین و کارائیب در وزارت‌خارجه انگلستان روز ۹تیرماه در پاسخ به سخنان نمایندگان پارلمان درباره رژیم ایران گفت: به کرات ما شاهد اعمال رژیم ایران بوده‌ایم که امنیت جهانی و دمکراسی را تضعیف کرده و نظم جهانی را به چالش می‌کشند.

خانم ویکی فورد افزود: انگلستان موضعی شدید دارد که رژیم جمهوری اسلامی باید به رفتار تهدیدآمیز خود خاتمه دهد و باید به فعالیت‌های بی‌ثبات کننده منطقه‌ای خود خاتمه دهد. رژیم ایران باید که به تعهدات برجام بازگردد. برنامه اتمی رژیم جمهوری اسلامی هرگز تا حد امروزی پیشرفت نداشته است. هدف ما هم‌چنان اطمینان از عدم دستیابی ایران به سلاح اتمی است.

تشدید فعالیت‌های اتمی رژیم جمهوری اسلامی صلح منطقه‌ای و بین‌المللی را به خطر انداخته و تهدیدی برای امنیت است و نظام منع تکثیر تسلیحات اتمی جهانی را تضعیف می‌کند.
وزیر مشاور در امور آفریقا، آمریکای لاتین و کارائیب در وزارت‌خارجه انگلستان در ادامه گفت: انگلستان به همراه شرکایمان به‌شدت به‌دنبال یافتن یک راه‌حل دیپلماتیک می‌باشد.

طی سال گذشته ما در کنار آلمان فرانسه و آمریکا و سایرین تلاش کردیم تا راه‌حلی برای بازگشت رژیم جمهوری اسلامی به تبعیت از تعهدات اتمی آن تحت برجام بیابیم. در ماه مارس ۲۰۲۲ ما وین را بعد از آن که به انتهای مذاکرات رسیدیم ترک کردیم در آن نقطه توافق قابل اتکا روی میز بود که جمهوری اسلامی را به تبعیت از تعهداتش باز می‌گرداند و آمریکا را نیز به توافق باز می‌گرداند، تشدید اتمی رژیم رژیم جمهوری اسلامی را معکوس و تحریم‌های مرتبط با برجام را لغو می‌کرد.

رژیم جمهوری اسلامی آن توافق را نپذیرفت و زمان رو به اتمام است. این رژیم باید که پیشنهاد روی میز را بپذیرد توافق بهتری در کار نخواهد بود… .

این به نفع هیچ‌کس نیست که شاهد یک ایران اتمی باشد. انگلستان در تعهدات خود در امنیت و شکوفایی متحدانمان در منطقه و کار با جامعه بین‌المللی برای حسابرسی از رژیم جمهوری اسلامی به‌خاطر فعالیت‌های بی‌ثبات کننده آن، قاطع است.

ما هم‌چنان از رژیم جمهوری اسلامی می‌خواهیم دست از تشدید فعالیت‌های اتمی خود بردارد و توافقی را که اکنون روی میز است به اتمام برساند و برجام را در حالی که هنوز امکان آن وجود دارد احیا کند. و اگر اینکار را انجام ندهد ما با شرکای بین‌المللی‌مان سایر گزینه‌ها را مورد توجه قرار خواهیم داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...