پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » ند پرایس: آمریکا با برجام وبی برجام اجازه دستیابی رژیم ایران به سلاح هسته‌یی نمی‌دهد

ند پرایس: آمریکا با برجام وبی برجام اجازه دستیابی رژیم ایران به سلاح هسته‌یی نمی‌دهد

ند پرایس سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا، در کنفرانس خبری دوشنبه ۱۶خرداد گفت، چه با برجام و چه بدون آن، دولت بایدن اجازه نخواهد داد رژیم ایران به سلاح اتمی دست پیدا کند.

به‌دنبال جلسه روز دوشنبه شورای حکام، ند پرایس سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا گفت: ما مصمم هستیم و با هم‌پیمانان و شرکا در سراسر جهان تعامل می‌کنیم که در صورت فقدان برجام تضمین کنیم رژیم ایران قادر نباشد به‌سلاح اتمی دست پیدا کند.

از سوی دیگر، غریب آبادی نماینده سابق رژیم در آژانس در جلسه شورای حکام گفت: امیدوارم که کشورهای درگیر و آمریکا سر عقل بیایند و از ثبت رسمی این پیش‌نویس قطعنامه‌شان خودداری بکنند چرا که خودشان می‌دانند این موجب پیچیده‌تر شدن اوضاع و فعالیت‌های هسته‌یی نظام خواهد شد.

پاسدار اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران نیز گفت: دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تصاویر ضبط شده دوربینها وابسته به سرنوشت برجام است.

ندپرایس هم‌چنین اظهار داشت، زمان گریز هسته‌یی رژیم ایران به‌طور قابل توجهی کوتاه شده، ولی تا زمانی که مزایای بازگشت به برجام برای جلوگیری از اشاعه تسلیحات اتمی بیش از وضعیت موجود باشد، واشنگتن آماده است همزمان با رژیم ایران به تعهدات برجام بازگردد.

پرایس در ادامه افزود، ادامه مذاکرات برای احیای برجام، بسته به ارزیابی‌هایی است که به‌طور مرتب و بنا به اطلاعات جدید تغییر می‌کند. ارزیابی آمریکا نیز بسیار مشابه ارزیابی آژانس است.
وی در پاسخ به سؤالی که گفته شده بود منتظر هستید تا رژیم ایران به مرحلهٔ گریز برسد تا از ادامه مذاکره انصراف دهید گفت، دولت بایدن، منتظر هیچ چیز نیست و هر روز با متحدان رایزنی می‌کند و بر اساس منافع ملی آمریکا تصمیم برای احیای برجام می‌گیرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...