پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » انعکاس خروش مردم ایران در خبرگزاری رویترز: معترضان ایرانی با سردادن شعارهای ضددولتی به خیابانهای چند شهر سرازیر شدند

انعکاس خروش مردم ایران در خبرگزاری رویترز: معترضان ایرانی با سردادن شعارهای ضددولتی به خیابانهای چند شهر سرازیر شدند

خبرگزاری رویترز در انعکاس خروش مردم خشمگین آبادان جمعه ۶خرداد نوشت؛ خبرگزاریها و رسانه‌های اجتماعی گفتند که معترضان ایرانی با سردادن شعارهای ضددولتی به خیابانهای چند شهر از جمله آبادان در جنوب غربی ایران سرازیر شدند. آبادان شهری است که فرو ریختن ساختمان به‌دلیل فساد گسترده باعث کشته شدن دست کم ۲۴نفر شد.

بر اساس ویدئوهایی که روز جمعه۶ خرداد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد: اواخر روز پنجشنبه تظاهر کنندگان هنگام هجوم به دروازه آبادان، خشم خود را از علی خامنه‌ای، ابراز کردند و شعار مرگ بر خامنه‌ای سر دادند.

بر اساس پست‌های رسانه‌های اجتماعی و خبرگزاریهای محلی، جمعیت در آبادان مغازه‌ای متعلق به صاحب این ساختمان فرو ریخته را در بحبوحه اتهام‌هایی مبنی بر بی‌توجهی به هشدارهای ایمنی به آتش کشیدند.

بر اساس ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، جمعیت در نزدیکی خرمشهر شعار می‌دهند: توپ، تانک، فشفشه (بی‌فایده است)، آخوندها باید بروند.

روز سه‌شنبه سخنگوی اورژانس کشور گفته بود که احتمالاً حدود ۵۰نفر زیر آوار محبوس شده‌اند.

همانگونه که در جریان اعتراضات قبلی نسبت به افزایش قیمت مواد غذایی، ساکنان از اختلال در خدمات اینترنتی خبر دادند. تلاشی آشکار برای جلوگیری از استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای سازماندهی تجمعات و انتشار ویدئوها وجود دارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...