پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » شورای هماهنگی فرهنگیان برای آزادی معلمان ضرب العجل پنج روزه مشخص کرد

شورای هماهنگی فرهنگیان برای آزادی معلمان ضرب العجل پنج روزه مشخص کرد

شورای هماهنگی فرهنگیان در کانال تلگرامی خود با صدور بیانیه‌ای برای برگزاری تجمع سراسری فراخوان داد و اعلام کرد، در صورتی که معلمان بازداشت‌شده آزاد نشوند این تجمع برپا می‌شود.

در این بیانیه که در روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت (۸ مه) در کانال شورا قرار گرفت زمان برگزاری این تجمع روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت (۱۲ مه) اعلام شده است.

در فراخوان معلمان بر لزوم “برقراری عدالت و برابری” و این که “جای معلم زندان نیست” تأکید شده است.

معلمان ایرانی در ماه‌های اخیر بارها در اعتراض به شرایط و همچنین دستگیری همکاران خود به خیابان‌ها آمده‌ و تجمعات اعتراضی برگزار کرده‌اند. مهم‌ترین درخواست آنان “همسان‌سازی حقوق همه مشاغل” و “آزادی معلمان زندانی” بوده است.

مقامات اما به جای پاسخگویی به این خواسته‌ها، آنان را دستگیر و محاکمه کرده‌اند. رهبران تشکل‌‌های صنفی و معلمان فعال دستگیر و محاکمه شده‌اند و با وجود این معلمان دست از تحصن و اعتراض نکشیده‌اند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه‌ خود گفته است حاکمیت، در سراسر کشور، با احضار و پرونده‌سازی علیه فعالان صنفی معلمان نشان داده که اهمیت مقام معلم برای آنان “سراب و فریبی” بیش نبوده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: «از صبح روز دهم اردیبهشت، عوامل حاکمیت با یورش قرون وسطایی به منازل چهار نفر از جامعه معلمان، رسول بداقی، محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی و علی‌اکبر باغانی، آن‌ها را دستگیر و به زندان اوین منتقل کردند.»

این بیانیه می‌افزاید “پروژه سرکوب علیه کنشگران”، به همین‌جا ختم نشد و بسیاری از معلمان در شهرهای مختلف کشور را تهدید، احضار و بازداشت کردند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

شیرین عبادی خطاب به اعضا و رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل: در تصمیمتان تجدید نظر کنید

رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرده است که علی بحرینی، نماینده‌ی دائم جمهوری ...